Tavaly a barackszezonban Anyukám csak az én kedvemért készített olyan baracklekvárt, ami fehér cukor helyett xilittel készült. Télen nagyon jól jött akár süteménybe, akár palacsintába, vagy a reggeli gofrihoz. Még a tavaszi gyümölcs szezon előtt hangoztattam, hogy idén, ahogy jönnek a gyümölcsök, mi úgy készítjük a lekvárt mindenféle gyümölcsből. Hát íme a tavasz/ nyár első gyümölcse, ami lekvárban végezte: AZ EPER!
Azonban idén nem xilittel, hanem eritrittel készült. Illetve a sűrítésre pektint használtunk, illetve ” biztos ami biztos” alapon egy kis dzsemfix is került bele. Ez azért is nagyon jó, mert én nem még nem találtam olyan bolti lekvárt ami eritrittel lenne elrakva, illetve a gyümölcs arány is megfelelő lenne. Xilittel készültet igen, de azt is leginkább a klasszikus ízekben.
A nyár még nagyon hosszú, hamarosan hozom a következő lekvárunkat! 🙂
A recepthez még tartozom egy vallomással is, ugyanis ezt most nem én készítettem, hanem Anyukám, mivel egyszerűbb volt, hogy vidéken megcsinálja, mint , hogy Pestre felhozzuk az egy LÁDA epret! Azt hiszem nem lesz gond a télen.
És egy kis olvasnivaló ITT, mielőtt nekiállunk a lekvárfőzésnek, mely elsősorban az üvegek, eszközök megfelelő előkészítéséről szól.
Hozzávalók 7-8 kis üveghez:
Fontos, hogy az üvegeket, amikbe eltesszük alaposan mossuk ki, tisztítsuk meg. Olyan üvegeket válasszunk, amelyek jól záródnak. Forrón tegyük üvegekbe a lekvárt, a tetejükre tegyünk egy celofánt, melynek a tetejét megnedvesítjük egy kevés vízzel. Zárjuk le az üveget a kupakkal, állítsuk fejre, és tegyük takarók közé meleg helyre, ott hagyjuk kihűlni.