Mostanában kevesebb édes reggeli volt, de ez a sütőtökös zabkása most jól esett. Rengeteg zabkása recept van a blogon, amit IDE kattintva elértek. Ha minden nap ez lenne a reggeli akkor se lehetne megunni, hiszen a végtelenségig variálható. Ha már sütőtök szezon van, akkor egyértelmű, hogy a zabkásámba is kerül.
Illetve ehhez nagyon hasonló sütőtökös zabkását már készítettem tavaly, aminek a receptjét ITT megtaláljátok. Ahogy visszakerestem a tavalyi receptet, észrevettem, hogy pontosan egy éve osztottam meg azt a receptet, úgy látszik október 14-én tudat alatt én sütőtökös zabkását kívánok. 🙂
Hozzávalók 1 adaghoz:
- 20 g zabpehely (gluténérzékenyek használjanak gluténmentes zabpelyhet)
- 50 g sütőtökpüré
- 10 g fehérjepor (Biotech USAIso Whey Zero mézeskalács ízűt használtam)
- 1 lapos tk. chia mag
- 1 dl cukormentes mandulatej ( vagy más növényi tej)
- 1 dl víz
- 1 tk. vaníliás eritrit
- őrölt fahéj
- 30 g tojásfehérjelé
- 1 tk. vaníliás eritrit
Hozzávalók a tetejére:
- 1 szilva
- 3 szelet narancs
- 10 g szeletelt mandula
- virágpor
- 1 kocka cukormentes mogyorós csokis csokoládé ( vagy bármilyen diétától függően)
- Waldenfarm csokoládé öntet
Elkészítés:
A sütőtökpüré elkészítése: A sütőtököt felszeleteljük, és kimagozzuk. Előmelegített sütőben 180 fokon 45 percig sütjük. Ha megsült hagyjuk kihűlni, majd kikanalazzuk és aprítógépbe tesszük. Pürét készítünk belőle.
Ezután egy lábasba tesszük a zabpelyhet, a sütőtök pürét, a fehérjeport,a chia magot majd felöntjük a növényi tejjel és a vízzel, és fel tesszük főni. Ízesítjük a fahéjjal és eritrittel. Addig főzzük, amíg fel nem forr, majd lehúzzuk a tűzről, és hagyjuk kihűlni. Közben a tojásfehérjét kemény habbá verjük, és félidőben hozzáadjuk az eritritet. A kihűlt zabkásához óvatosan hozzákeverjük, és tálba öntjük. A tetejét a szeletekre vágott szilvával és naranccsal díszítjük, megszórjuk egy kevés szeletelt mandulával, virágporral. Apróra vágott csokit szórunk rá, és egy teáskanál csokoládé öntetet.
Tápérték 1 adagban:
kcal: 320
fehérje: 20 g
szénhidrát: 33 g
zsír: 13 g
A chia mag helyett egy teáskanál útifűmaghéjat kevertem bele, és kihagytam a tojásfehérjét.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: